آموزش سخت افزارآموزشی

All In One چیست؟

رایانه شخصی همه در یک

All In One چیست؟

رایانه های All In One رایانه های رومیزی ساده ای هستند که تمام اجزای رایانه رومیزی سنتی، به جز صفحه کلید و ماوس را در یک واحد ادغام می کنند.

موارد کلیدی

همه در یک AIO رایانه های شخصی هستند که بسیاری از اجزای رایانه رومیزی سنتی را در یک واحد جمع و جور قرار داده اند.

این رایانه های شخصی ساده می توانند برای کاربران کارآمدتر ، صرفه جویی در فضا و بصری داشته باشند ، اما تقاضای پایدار قابل توجهی در بین مصرف کنندگان مشاهده نکرده اند.

از نکات منفی رایانه های شخصی AIO می توان به عدم قابلیت شخصی سازی ، تعمیر و سرویس دشوارتر و قیمت خرید گران تر اشاره کرد.

All In One چیست؟

درک رایانه های All In One

رایانه های رومیزی سنتی دارای یک مانیتور و یک کیس رایانه جداگانه هستند که مادربرد، هارد دیسک و همه اجزای دیگر را در خود جای داده است. رایانه های  AIOمتفاوت هستند، همه اجزا را در خود جای داده است.

قدمت رایانه های شخصی AIO از دهه ۱۹۸۰ است iMac اپل که در سال ۱۹۹۸ معرفی شد، به عنوان اولین AIO محبوب شناخته شده است. سایر شرکت های مطرح فناوری مانندDell ، Lenovo ، HP و Microsoft نیز کامپیوترهای AIO اولیه ساخته اند.

All In One چیست؟

مزایای رایانه های All In One

رایانه های شخصی AIO مزایای متعددی نسبت به رایانه های رومیزی سنتی دارند. جدا از صرفه جویی در فضای میز و کابل های کمتر، به لطف رابط های بزرگ و صفحه نمایش عموما لمسی، کاربرپسند و قابل استفاده در نظر گرفته می شوند.

این نوع رایانه های شخصی همچنین به دلیل عملکردی بهتر از لپ تاپ یا رایانه های دیگر مشهور هستند.

محدودیت های رایانه های All In One

رایانه های شخصی AIO نیز عالی نیستند. از آنجا که آنها از اجزای طراحی شده برای رایانه های موبایل برای کوچک نگه داشتن اندازه خود استفاده می کنند ، رایانه های شخصی AIO گران ترند و همیشه در سطح عملکرد دسک تاپ های استاندارد نیستند.

آنها همچنین بعضی اوقات برای رقابت در برابر شاید بزرگترین رقبای امروزی خود – کامپیوترهای لپ تاپ تلاش می کنند. به دلیل قابلیت حمل، لپ تاپ ها برای اکثر کاربران تجاری و مصرفی به استاندارد تبدیل شده اند. اگرچه امکان شارژ رایانه های شخصی AIO در اطراف وجود دارد، اما این کار با لپ تاپ بسیار ساده تر می شود.

 

چالش دیگر رایانه های همه در یک کمبود گزینه های بروزرسانی است. در حالی که بیشتر موارد کامپیوتر دسک تاپ برای نصب و جایگزینی اجزا قابل باز هستند، سیستم های همه در یک طراحی بسته دارند. این رویکرد طراحی معمولاً سیستم ها را فقط در ارتقا حافظه خود محدود می کند.

یک نقص قابل توجه دیگر این است که کامپیوترهای AIO به دلیل کوچک بودن می توانند به روزرسانی و یا اضافه کردن قطعات به آنها سخت شود. اگر قطعه ای خراب شود ، مصرف کنندگان باید کل رایانه AIO را جایگزین کنند.

تفاوت All In One و Lap Top

همه در یک کوچکتر از دسک تاپ است، اما هنوز هم به فضای دسک تاپ متصل است. برعکس، لپ تاپ ها بین مکان ها حرکت می کنند و از طریق بسته های باتری خود برق را تأمین می کنند.

از آنجا که بسیاری از رایانه های شخصی AIO از اجزای مشابه لپ تاپ استفاده می کنند، سطح عملکرد بین دو نوع رایانه یکسان است. تنها مزیتی که ممکن است یک رایانه شخصی همه در یک داشته باشد اندازه صفحه نمایش است. در حالی که رایانه های شخصی همه در یک اندازه صفحه نمایش بین ۲۰ تا ۲۷ اینچ دارند، اما لپ تاپ ها به طور کلی به نمایشگرهای ۱۷ اینچی و کوچکتر محدود می شوند.

سیستم های همه در یک دستگاه قبلاً از لپ تاپ ها ارزان تر بودند، اما با پیشرفت های فن آوری، اکنون جداول تقریباً عوض شده اند. بسیاری از کامپیوترهای لپ تاپ را با کمتر از ۵۰۰ دلار پیدا خواهید کرد در حالی که هزینه سیستم معمول همه در یک تقریباً ۷۵۰ دلار یا بیشتر است.

All In One چیست؟

منابع: lifewire و investopedia

خرید تجهیزات کامپیوتری: Ahurakala

برای دیدن آموزش ها و اخبار بیشتر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا