اخبار تکنولوژیاخبار

فروش باور نکردنی ۲ برابری اپل در فیسبوک

افزایش فروش آیفون، به ویژه در چین، منجر به دو برابر شدن سود اپل از زمان ابتلا به همه گیر کرونا شده است، فروش باور نکردنی ۲ برابری اپل در فیسبوک

رئیس اپل گفت ، نتایج منعکس کننده “خوش بینی” در مورد روزهای آینده است. شرکت فناوری رقیب فیس بوک نیز درآمد و سود را گزارش داد.

اما غول رسانه های اجتماعی هشدار داد که آخرین نسخه نرم افزاری اپل می تواند چشم اندازهای بعدی آن را تضعیف کند.

اپل شاهد فروش تلفن ها ، برنامه ها و سایر دستگاه های خود در سراسر شیوع بیماری بوده است ، زیرا مصرف کنندگان وقت بیشتری را صرف کار ، خرید و جستجوی سرگرمی های آنلاین می کنند.

به گفته این شرکت ، مشتریان همچنان به تلفنهای ۵G جدید اپل که سال گذشته عرضه شده بودند ، ارتقا می یابند و همچنین برای مقابله با کار و تحصیل در خانه ، کامپیوترهای Mac و iPad ها را خریداری می کنند.

برنامه های تناسب اندام و موسیقی نیز با افزایش قفل مواجه شدند.

فروش به چین تقریباً دو برابر شده است و منجر به درآمد کلی سه ماهه نخست امسال ۸۹٫۶ میلیارد دلار (۶۴٫۲ میلیارد پوند) شده است که بیش از ۵۰ درصد بیشتر از سال قبل است.

سود ۲۳٫۶ میلیارد دلار بود در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته ۱۱٫۳ میلیارد دلار بود.

تیم کوک مدیر ارشد اجرایی گفت: “این فصل هم روشهای ماندگاری را نشان می دهد که محصولات ما به کاربرانمان کمک کرده است تا این لحظه از زندگی خود را برآورده کنند و هم اینکه خوشبینی مصرف کنندگان نسبت به روزهای بهتر برای همه ما احساس می شود.”

facebook-apple

پائولو پسكاتوره ، تحلیلگر PP Foresight ، گفت كه این “یك فصل فوران دیگر” برای اپل است.

وی افزود: “آیفون همچنان یک محصول اصلی و دروازه ورود به جهان اپل است” و “یک صفحه کلید راه اندازی” برای فروش خدمات بیشتر در اختیار اپل قرار داد.

سوفی لوند-یتس ، تحلیلگر حقوق صاحبان سهام در Hargreaves Lansdown اظهار داشت که مشتریان تمایل داشته اند “به لطف تغییر کار در خانه به کار در خانه ، بلیط های بزرگ را سرگرم کنند و مردم در درمان خود راحت بوده اند”.

وی افزود: “میزان گسترده فروش اپل گواهی است بر چسب خوردن میوه های برجسته بر روی مصرف کنندگان جهانی.”

فیس بوک ، که به فروش تبلیغات و نه لوازم الکترونیکی مصرفی متکی است ، در سه ماه اول سال نیز درآمد سپر و سود کسب کرد.

مدت زمانی که مصرف کنندگان در خانه می گذرانند و توان هزینه ای که به صورت آنلاین جابه جا می شود، به درآمدی معادل ۲۶٫۱۷ میلیارد دلار تبدیل می شود و از پیش بینی تحلیلگران پیشی می گیرد. سود نیز بالاتر از حد انتظار و ۹٫۵ میلیارد دلار بود.

فیس بوک در ماه های آینده اعلام کرد که انتظار می رود درآمد پایدار باشد یا رشد متوسطی داشته باشد و ویژگی جدیدی که این هفته توسط اپل منتشر شد را پذیرفت – گزینه ای برای کاربران برای جلوگیری از جمع آوری داده های کاربر توسط برنامه ها – می تواند “به طور قابل توجهی” به تجارت آن آسیب برساند.

فقط اپل و فیس بوک نیستند که در این هفته سود حیرت انگیز کسب کرده اند. گوگل و مایکروسافت دیروز نیز آمار سه ماهه چشم نواز را اعلام کردند.

شاید برای بسیاری تعجب آور نباشد. قفل جهانی باعث شده تا افراد به کار و بازی آنلاین بیشتری بپردازند. چیزی که کمتر مشخص بود این بود که آیا این یک گزاف گویی همه گیر است؟ یا آیا افراد به طور دائمی رفتار خود را تغییر داده اند؟ این ارقام قطعاً مورد دوم را نشان می دهد.

ارقام اپل در چندین بخش ، در سراسر جهان ، استثنایی است. در مکان هایی مانند چین که در ماه های اخیر اکثراً بدون محدودیت بوده است، فروش به طرز چشمگیری افزایش یافته است. ارقام فیس بوک نیز نشان می دهد که تبلیغ کنندگان در مورد هزینه های آنلاین احساس سرسختی می کنند.

تقریباً تمام درآمد فیس بوک از طریق تبلیغات است ، بنابراین وقتی فیس بوک عملکرد خوبی دارد ، این معمولاً نشان می دهد که ما چیزهای بیشتری را در اینترنت خریداری می کنیم. آمارهای سه ماهه آمازون فردا منتشر می شود و انتظار می رود که آنها نیز سه ماهه سپر داشته باشند. جستجوی همه گیر Big Tech به طور فزاینده ای مانند یک روند به نظر می رسد.

این دو شرکت پس از اعلام اپل در هفته جاری آخرین نسخه سیستم عامل iOS خود در یک وضعیت ایستاده قفل شده اند.

یک ویژگی جدید باعث می شود کاربران دستگاه تصمیم بگیرند که آیا از جمع آوری داده هایشان توسط برنامه ها راضی هستند یا نه به احتمال زیاد بسیاری نه خواهند گفت.

اما داده های کاربر دلیل عمده سودآوری مدل کسب و کار مبتنی بر تبلیغات فیس بوک است. این اجازه می دهد تا تبلیغات برای اثربخشی هدفمند شده و تحت نظارت قرار گیرند.

فیس بوک شاهد افزایش کاربران فعال ماهانه بود که با ۱۰٪ افزایش به ۲٫۸۵ میلیارد نفر رسید.

روز سه شنبه ، شرکت مادر Alpha Alphabet ، رکورد سود در سه ماه منتهی به مارس را گزارش کرد ، زیرا درآمد تبلیغات آن یک سوم افزایش یافت.

این شرکت “افزایش فعالیت آنلاین مصرف کننده” را به دلیل نتایج خود اعتبار می دهد زیرا جمعیت در سراسر جهان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ویرایش بیشتری را در خانه در خانه می گذرانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا