اخباراخبار بازی و سرگرمیاخبار تکنولوژی

شکلک ها مانند زبان تکامل می یابند

شکلک ها مانند زبان تکامل می یابند

با توجه به اولین مطالعه استفاده از آنها در طول زمان، معنای شکلک ها بسته به زمینه استفاده از آنها و زمان ارسال آنها تغییر می کند.

الكساندر رابرتسون در دانشگاه ادینبورگ انگلیس و همكارانش نحوه استفاده از ایموجی ها را بین سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸ توسط کاربران توییتر پیگیری كردند. در کل ، ۱٫۷ میلیارد توییت بررسی شد که آیا دارای یک شکلک با محتوای تکراری و توییت های غیر انگلیسی فیلتر شده است. این توییت ها سپس با مدل هایی که معنای نحوه استفاده از کلمات را تشخیص می دهند ، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند …

emoji
چرا از شکلک ها استفاده کنید و معنی آنها چیست؟

برای ویویان ایوانز، یک زبان شناس شناختی ، مطالعه ایموجی مستلزم کاوش در همه چیز است، از ماهیت ارتباطات گرفته تا ریشه های تکاملی زبان تا چگونگی پیدایش معنا در ذهن انسان.

بیش از ۱٫۵ میلیارد نفر به زبان انگلیسی تسلط دارند و از هر زبان دیگری پیشی می گیرند. با این وجود ۳٫۲ میلیارد نفر از اینترنت استفاده می کنند، سه چهارم آنها از طریق تلفن های هوشمندی که صفحه کلید آنها به صورت استاندارد با شکلک تولید می شود. بیش از ۹۰ درصد از کاربران شبکه های اجتماعی با Emoji ارتباط برقرار می کنند و روزانه حدود شش میلیارد ایموجی تبادل می شوند. بسیاری از ما معمولاً پیامکی ارسال می کنیم که حتی فاقد متن است.

زبان عامیانه اینترنتی

Emoji ها همچنین به سرعت جایگزین فرم های متنی زبان عامیانه اینترنتی می شوند. در اینجا، اوانز می گوید، ایموجی های لبخند طیف وسیعی از اختصارات را با معانی مشابه، مانند “ahaha” ، ” lol “، و” lmao “. و برخلاف بسیاری از اختصارات، که می توانند خاص زبان باشند، شکلک ها فوراً برای کاربران اینستاگرام در سراسر جهان قابل شناسایی هستند.

با وجود این دسترسی بین المللی، مجموعه ایموجی هایی که توسط اکثر دستگاه ها ساپورت می شوند به سختی توسط کنسرسیومی تحت سلطه غول های فناوری آمریکایی مانند اپل، فیس بوک و گوگل کنترل می شوند. هر کسی می تواند شکلک جدیدی را اختراع کند، اما هر شکلک جدید باید از یک فرآیند بررسی چند مرحله ای بگذرد.

یک نتیجه این است که شکلک ها عمدتا از فرهنگ غربی گرفته شده اند. شکلک های غذایی مخصوصاً با سلیقه های آمریکایی مانند: دونات ، همبرگر ، و سیب زمینی سرخ شده تمایل دارند.

Emoji
emoji
شکلک ها تکامل می یابند

اما Emoji ها زبان نیستند. برای شروع ، ایوانز می گوید ، آنها هیچ گرامری ندارند و این باعث می شود ما از ترکیب آنها در واحدهای معنایی پیچیده تر استفاده نکنیم.

آنچه برای آنها مناسب است، ارائه معنای خارج زبانی به پیام های متنی است. ارتباطات رو در رو چند حالته است: ما نه تنها با کلمات بلکه با حرکات و حالت های صورت معنی را منتقل می کنیم. Emoji یک راه حل جزئی است و به ما کمک می کند در روابط شخصی که به صورت آنلاین انجام می دهیم پیمایش کنیم.

دو و نیم صفحه از کتاب به جدول “مجموعه ای گیج کننده از چهره های زرد” اختصاص یافته است که به ویژه در انتقال تفاوت های احساسی بسیار خوب است.

این می تواند عواقب جدی داشته باشد. چندین نفر به دلیل ارسال پیام هایی که حاوی ایموجی هایی است که به طور عمدی تهدیدآمیز هستند، دستگیر شده اند. در یک مورد، یک مدرسه آمریکایی با دریافت نامه الکترونیکی حاوی ایموجی بمب، اسلحه و چاقو تعطیل شد. و مشخص شد به اشتباه توسط یک کودک خردسال ارسال شده است.

و اوزیریس آریستی ۱۷ ساله به دلیل پست فیس بوکی که در آن ایموجی اسلحه در کنار یک ایموجی افسر پلیس قرار داشت، تحت قوانین ضد تروریسم در ایالات متحده متهم شد. هیئت منصفه اعظم از ادامه کار خودداری کرد.

برای خواندن آموزش های و اخبار بیشتر کلیک کنید

منبع: newscientist.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا