اخباراخبار تکنولوژی

تفاوت آیفون۱۱ و آیفون۱۲

آیا امسال باید آیفون 11 بخرم؟

چند نکته که ممکن است در تصمیم گیری به شما کمک کند

تفاوت آیفون۱۱ و آیفون۱۲ در چیست؟

آیفون ۱۱، اپل آن را از پاییز سال ۲۰۱۹ و با قیمت ۷۹۹ دلار به فروش رسانده است. با این حال ، هم اکنون با قیمت ۵۹۹ دلار در وب سایت اپل موجود است و یک معامله وسوسه انگیز را رقم می زند. در واقع، این قیمت ممکن است تمام آن چیزی باشد که برای تصمیم گیری باید بشنوید. اما اگر هنوز فکر می کنید که آیا آیفون ۱۱ را به بخرید یا منتظر افت قیمت آیفون ۱۲ در پاییز باشید، پاسخ چیست؟ پاسخ کوتاه این است – خوب هیچ پاسخ کوتاهی وجود ندارد – زیرا این امر به خواسته ها و نیازهای فردی و همچنین اولویت بندی آنها بستگی دارد.

به عنوان مثال، آیا شما از استفاده از آیفونی که کمی قدیمی است احساس خوبی ندارید؟ یا فکر می کنید پس انداز چند صد دلاری مهمتر از داشتن جدیدترین تلفن هوشمند است؟ در مورد  ۵G چطور؟ این چقدر برای شما مهم است؟ اگر تلفن فعلی شما از رده خارج شده است، منطقی است که ۵۹۹ دلار برای آیفون ۱۱ یا حتی گران قیمت ترین آیفون، ۱۲- زودتر از آنکه منتظر عرضه بعدی در پاییز باشید، تهیه کنید. اما اگر فرصت بیشتری دارید، در اینجا چند سوال وجود دارد که می توانید از خود بپرسید. برای اهداف این مقاله، من تصور می کنم که شما در حال حاضر از iPhone استفاده می کنید.

یکی از بزرگترین ویژگی های از دست رفته آیفون ۱۱ در مقایسه با آیفون ۱۲ و احتمالاً آیفون ۱۳، قابلیت اتصال ۵ Gاست. آیفون ۱۱ فقط یک دستگاه LTE است و اگر هنوز به نسل بعدی فناوری بی سیم اهمیت نمی دهید، آیفون ۱۱ کاملاً مناسب شما است. به یاد داشته باشید،  G5در آیفون ۱۲ عرضه شد و دسترسی به باند های سریعتر  G5به محل زندگی شما بستگی دارد.

کیفیت نمایش:

در iPhone11 (یا iPhone12) نرخ تازه سازی ۱۲۰Hz دریافت نخواهید کرد.

آیفون ۱۱ از صفحه LCD واضحی استفاده می کند که با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه یا ۶۰ هرتز تازه می شود. اپل آیفون ۱۲ را به صفحه نمایش OLED مجهز کرد، اگرچه صفحه نمایش را مانند اکثر گوشی ها در ۶۰ هرتز نگه داشت. OLED ها معمولاً سرزنده تر از نمونه های LCD خود هستند، دارای کنتراست غنی تر. اگر فیلم های زیادی را بر روی iPhone خود تماشا می کنید و می خواهید یک تجربه مشاهده برتر داشته باشید، ممکن است یک صفحه OLED برای شما منطقی تر باشد. آیفون ۱۳ احتمالاً از یک پنل OLED نیز برخوردار خواهد بود ، هرچند انتظار می رود اپل سرعت تازه سازی را تا ۱۲۰ هرتز افزایش دهد.

تفاوت آیفون11 و آیفون12
Apple-iPhone-11-vs-Apple-iPhone-12

پشتیبانی نرم افزار:

آیفون ۱۱ چه زمانی به روزرسانی نرم افزار iOS را دریافت می کند؟

آیفون  ۶sسال ۲۰۱۵در حال حاضر قدیمی ترین آیفون پشتیبانی شده است که با انتشار نسخه عمومی در پاییز، سیستم عامل بعدی یعنی iOS15 را دریافت می کند. می توان نتیجه گرفت که اپل قصد دارد پشتیبانی آیفون را تا شش سال از زمان راه اندازی ارائه دهد. در نتیجه، با آیفون ۱۱ که در سال ۲۰۱۹ رونمایی شد، می توانید راحت باشید و بدانید که می توانید تا سال ۲۰۲۵ انتظار بروزرسانی را داشته باشید.

دوام و مقاومت در برابر آب:

آیا می خواهید آیفون شما دوام داشته باشد؟

یکی از پیشرفت های بزرگ آیفون ۱۲ ، ماده نمایشگر آن است. اپل آن را شیشه “سپر سرامیکی” می نامد. ساخته شده توسط کورنینگ، شیشه محافظ سرامیکی که نمایشگر گوشی را پوشانده ظاهراً از اکثر فلزات سخت تر است .

قیمت و بودجه:

چقدر می خواهید برای یک آیفون هزینه کنید؟

همانطور که قبلاً گفتم، اپل اکنون آیفون ۱۱ تقریباً دو ساله را به قیمت ۲۰۰ دلار کمتر از زمانی که برای اولین بار به بازار عرضه شد ، می فروشد. قیمت آیفون ۱۲ با قیمت ۸۲۹ دلار آغاز می شود، اما انتظار می رود قیمت آن در پاییز یا هر زمان که آیفون ۱۳ به بازار عرضه شود، کاهش یابد. اگرچه برای اطمینان از قیمت گذاری آیفون ۱۳ هنوز خیلی زود است، اما CNET حدس هایی را زده است. احتمال اینکه این آیفون با همان قیمت های ابتدایی آیفون ۱۲ ارائه شود وجود دارد.

iphone-11-vs-12

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا