اخباراخبار تکنولوژی

انگشت شست اضافه رباتیک

مطالعه جدیدی که توسط محققان UCL انجام شده است نشان می دهد که با استفاده از ربات « انگشت شست اضافه رباتیک» می تواند بر نحوه نمایش دست در مغز تأثیر بگذارد.
این تیم به افراد آموزش داد تا از انگشت شست اضافی رباتیک استفاده کنند و دریافتند که می توانند به طور موثر وظایف سختی را انجام دهند، مانند ساختن برج از بلوک ها، با یک دست (اکنون با دو انگشت شست). محققان در ژورنال Science Robotics گزارش دادند که شرکت کنندگان آموزش استفاده از انگشت شست را نیز به طور فزاینده ای احساس می کنند که بخشی از بدن آنها است.

این انگشت شست اضافی رباتیک با حرکت دادن انگشتان پا قابل کنترل است. افرادی که به یک انگشت شست روباتیک اضافی مجهز شده اند کنترل آن را با انگشتان پا انجام می دهند – اما استفاده طولانی مدت ممکن است باعث این شود که مغز آنها در مورد کار دست اطمینان کمتری داشته باشد.

“دانیل کلود” در دانشگاه کالج لندن و همکارانش به ۳۶ نفر انگشت شست مصنوعی دادند که دور مچ آنها پیچیده و زیر انگشت کوچک آنها قرار داشت. همه راست دست بودند و دستگاه را روی دست غالب خود می پوشیدند.

third_thumb

حرکت انگشت شست سوم توسط حسگرهای متصل به انگشت شست کاربر کنترل می شود و ارتباطات با استفاده از فناوری بی سیم مچ دست و مچ پا ارسال می شود.

به مدت پنج روز، شرکت کنندگان از انگشت شست در محیط آزمایشگاه و در جهان استفاده کردند. کلود می گوید: “یکی از اهداف این آموزش این بود که شرکت کنندگان را به روش های منحصر به فرد جدید برای اداره اشیا آموزش دهیم.”

11 third thumb post it scaled

انگشت شست اضافی می تواند یک فنجان قهوه را گهواره کند در حالی که انگشتان دست یک قاشق را نگه داشتند تا شیر را به هم بزنند ، در حالی که برخی از شرکت کنندگان با استفاده از انگشت شست صفحات کتابی را که در همان دست داشتند نگاه می کردند. یک کاربر متوسط ​​روزانه چیزی کمتر از ۳ ساعت از انگشت شست استفاده می کرد.

برای درک چگونگی تأثیر انگشت شست اضافی بر مغز افراد، محققان قبل و بعد از آزمایش به آنها اسکن MRI دادند.

“پائولینا کیلیبا”، عضو تیم، همچنین در UCL می گوید: “فناوری در حال پیشرفت است، اما هیچ کس در مورد اینکه مغز ما می تواند با این مسئله مقابله کند صحبت نمی کند.

در طول جلسات روزانه در آزمایشگاه، به شرکت کنندگان آموزش داده شد که از شست اضافه با تمرکز بر کارهایی که به افزایش همکاری دست و شست اضافه کمک می کند ، مانند برداشتن چند توپ یا لیوان شراب با یک دست، استفاده کنند. آنها اصول استفاده از شست اضافه را خیلی سریع فرا گرفتند، در حالی که این آموزش آنها را قادر می ساخت تا با موفقیت کنترل حرکتی، مهارت و هماهنگی دست و شست اضافه خود را بهبود بخشند. شرکت کنندگان حتی می توانند از انگشت شست هنگام حواس پرتی – ساختن برج چوبی هنگام انجام یک مسئله ریاضی – یا در حالی که چشم بند دارند استفاده کنند.

طراح، “دنی کلود” (عضو موسسه علوم اعصاب شناختی UCL)، که بخشی از تیم تحقیقاتی اصلی بود، اظهار داشت: “مطالعه ما نشان می دهد که افراد می توانند به سرعت بیاموزند که یک وسیله تقویت کننده را کنترل کنند و از آنها برای منافع خود استفاده کنند ، بدون اینکه در آنها فکر زیادی کنند. ما دیدیم که هنگام استفاده از انگشت سوم، مردم حرکات طبیعی دست خود را تغییر می دهند، و آنها همچنین گزارش دادند که انگشت شست روباتیک مانند عضوی از بدن خود احساس می کند. ” “جاناتان ایتکن” در دانشگاه شفیلد، انگلیس، از سرعت انطباق شرکت کنندگان با انگشت شست متعجب است. وی می گوید: “استفاده از چنین ابزاری ناآشنا – و نیاز به عمل انگشتان پا برای كنترل عمل – و سرعت سریع یادگیری بسیار جالب است.”

Third thumb 520d838

برای خواندن اخبار دیگر می توانید به صفحه وبلاگ اهورا کامپیوتر مراجعه کنید: ورود به وبلاگ اخبار

منابع:

ucl.ac.uk

newscientist

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا