اخباراخبار تکنولوژی

ال جی در حال کنار گذاشتن تجارت تلفن های هوشمند برای همیشه!

امروز این شرکت تأیید کرد که LG از تجارت تلفن های هوشمند خارج شده است. ال جی در بیانیه ای گفت: “این تصمیم” به شرکت این امکان را می دهد تا منابع خود را در زمینه های رشد مانند اجزای وسایل نقلیه الکتریکی ، دستگاه های متصل ، خانه های هوشمند ، رباتیک ، هوش مصنوعی و راه حل های کسب و کار و همچنین سیستم عامل ها و خدمات متمرکز کند. ” .

البته فروش تلفن های موجود همچنان ادامه خواهد داشت. شرکت در مورد اخراج احتمالی چیزی نگفته است به جز اینکه “جزئیات مربوط به استخدام در سطح محلی تعیین خواهد شد”. ال جی می گوید انتظار دارد تعطیلات تجاری را تا پایان ژوئیه سال جاری به پایان برساند.

به دنبال خسارات بزرگ این بخش در پنج سال گذشته ، این حرکت برای چندین ماه شایعه شده بود. گوشی های هوشمند پیشرفته ال جی که زمانی رقیبی برای تولیدکننده همکار سامسونگ محسوب می شدند ، برای رقابت تلاش می کردند ، در حالی که گوشی های ارزان قیمت آن با رقابت سخت رقبای چینی روبرو شده اند. این شرکت پیش از این گفته بود که امیدوار است بخش تلفن های هوشمند خود را در سال ۲۰۲۱ سودآور کند.

اگرچه سخنگوی شرکت، گزارش قبلی در مورد خروج احتمالی این شرکت از تجارت گوشی های هوشمند را “کاملاً نادرست و بدون شایستگی” عنوان کرد ، اما بعداً یکی دیگر از مقامات ال جی به The Korea Herald تأیید کرد که این شرکت مجبور است “در مورد این بخش” یک قضاوت سرد کند. این مقام در آن زمان گفت: اقدامات بالقوه می تواند شامل “فروش، برداشت و كوچك كردن تجارت تلفن های هوشمند باشد.”

گوشی ال جی

در ماه مارس ، گزارشاتی مبنی بر تلاش این شرکت برای یافتن خریدار برای تجارت تلفن های هوشمند خود منتشر شد ، اما مذاکرات متوقف شده بود و به جای آن می توانست بخش را خاموش کند. شرکت کره ای DongA گفت این شرکت توسعه تلفن های آینده خود را با نمایشگرهای قابل شارژ متوقف کرده است و تلفن های هوشمند برنامه ریزی شده خود را برای نیمه اول سال جاری قفسه بندی کرده است.

از آنجا که سهم خود را به رقبا از دست داد ، LG مجموعه ای از دستگاه های چشم نواز با فاکتورهای غیرمعمول را منتشر کرد. LG Wing وجود داشت که نمایشگر اصلی آن برای چرخاندن یک صفحه نمایش ثانویه کوچکتر در زیر آن یا دستگاه های صفحه نمایش دوتایی اخیر آن چرخید. ال جی همچنین تلاش خود را در یک گوشی هوشمند مدولار با LG G5 انجام داد تا یک سال بعد این طرح را کنار بگذارد.

متأسفانه برای ال جی ، هیچ یک از این ویژگی ها به اندازه کافی مفید نبودند تا بتواند تلفن ها را به بازدیدهای اصلی تبدیل کند و در همین حال ، گوشی های سنتی تر این شرکت در زمینه های اصلی مانند عملکرد دوربین ، از رقبا عقب مانده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا